Invoices, warehouses, CRM
Fast, easy and convenient
Umowa o przejęcie długu

Rating:
5.0
Popularity:
Low
Author: Biurokrata.pl
Published: 02/02/2017

Umowa o przejęcie długu



Umowa o przejęcie długu jest dokumentem na podstawie, którego przejmuje długi dłużnika i zobowiązuje się do jego uregulowania, przez co dłużnik zostaje z długu zwolniony.

Tags:
This e-document has no tags definied.

Dokumenty w tej samej kategorii
Likwidacja środka trwałego

Uszkodzenie środka trwałego w firmie czasem wiąże się z tym, że jego naprawa może okazać się nieopłacalna. Nie pozostaje nic innego, jak dokonać jego likwidacji.

Dowód zwiększenia kosztów

Przedsiębiorca zalegający z płatnościami za towar albo usługę zobowiązany jest do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodu zapisanych w KPiR, jednak nieopłaconych. 



Add comment

Your rate:


0

Comments  (0)

----
E-document: Author:

Umowa o przejęciu długu to:


Przeniesienie odpowiedzialności za zobowiązania dłużnika może nastąpić poprzez instytucję przejęcia długu. Przejęcie to może nastąpić poprzez: -umowę między wierzycielem a osobą trzecią za zgodą dłużnika (oświadczenie dłużnika może być złożone którejkolwiek ze stron); -umowę między dłużnikiem a osobą trzecią za zgodą wierzyciela (oświadczenie wierzyciela może być złożone którejkolwiek ze stron i może być ono bezskuteczne, jeżeli wierzyciel nie wiedział, że przejemca długu jest niewypłacalny). Najważniejszym elementem umowy jest zapis, w którym wyrażona zostaje zgoda na przejęcie długu. Każda ze stron umowy może wyznaczyć osobie, której zgoda jest potrzebna do osiągnięcia rezultatu przejęcia, odpowiedni termin do tego oświadczenia.

Bezskuteczny upływ terminu jest poczytywany jako brak akceptacji.

Z kolei jeżeli skuteczność umowy o przejęcie długu uzależniona jest od zgody samego dłużnika

, który jej nie wyraził - umowa uważana jest za niezawartą. Natomiast jeśli zawarcie umowy zależne jest od akceptacji wierzyciela, który nie wyraził zgody, przejemca jest za to odpowiedzialny wobec dłużnika - wierzyciel bowiem nie będzie od niego żądał spełnienia świadczenia w przyszłości.



Do góry